Organizačné pokyny pre BARLATÓNCOV

pridané: 23.05.2022

9:00 – 10:00 bude registrácia na štarte. ŠTART - IKEA Industry Jasna, Hlavná 500, Závažná Poruba.

Prvých 500 registrovaných získava: tričko na štarte, medailu a občerstvenie v cieli.

Každý registrovaný prítomný obdrží na štarte štartovací náramok čím bude automaticky zaradení do TOMBOLY, ktorú budeme žrebovať v cieli.

Chodci / Pešo / vozičkári:
štart o 10:00 hod.
Trasa k dispozícii tu
Trasa pre vozičkárov s upravenou trasu kvôli náročnosti terénu
trasa meria: cca 7 km
predpokladaný čas: max do 2 h., hendikepovaný max 3 h.

Bežci:
štart o 10:30 hod.
Trasa k dispozícii tu.
trasa meria: cca 7 km
predpokladaný čas: max 1 h.

Cyklisti: Garantom barlatónskeho cyklopelotónu sú dobrovoľníci z Cykloregiónu Liptov, Vrchárskej koruny liptovskej a Liptovskí tuláci.
štart o 10:35 hod.
•  Trasa pre náročnejších k dispozícii tu
    trasa meria: cca 16 km
    predpokladaný čas: max do 1,5 h.
•  Trasa pre rodičov s detičkami tu
    trasa meria: cca 7 km
    predpokladaný čas: max do 2 h.

Preprava účastníkov (chodcov)
Organizátori zabezpečili hromadný odvoz účastníkov: 28.5.2022 od 8.50 do 9.00 bude na autobusovej stanici v LH pripravený autobus, ktorý premiestní účastníkov na Štart do Lipt. Mikuláša. Autobus prejde aj cez Borovú Sihoť.
Zároveň je zabezpečená doprava aj späť. Po ukončení Barlatónu pôjde autobus z Borovej Sihoti smer Liptovský Mikuláš - ak bude záujem. Odvoz je bezplatný, zabezpečuje organizátor pre plynulý chod a pohodlie všetkých, ktorí podporili myšlienku podujatia
Účastníci mimo Liptova majú možnosť zaparkovať auto rovno pri Borovej Sihoti v Lipt. Hrádku a počkať na autobus, ktorý ich vyzdvihne na ŠTART. Prípadne majú možnosť zaparkovať rovno na Štarte v Lipt. Mikuláši a potom ich po ukončení podujatia autobus hromadne premiestní do Lipt. Mikuláša.
Účastníci na bicykli si prepravu riešia vo vlastnej réžii.

Občerstvenie a pitný režim:
V cieli dostane každý registrovaný účastník: guľáš, Birel pivo, ovocie, sladkú maškrtu a ochutnávku liptovských drobov.
Čapujeme s LIPTOVAROM alko, nealko a kofolu - to sa bude predávať a výťažok pôjde na podporu talentovaných športovcov - dlhodobá spolupráca s pivovarom počas roka.

Značenie trasy:
Trať bude vyznačená tabuľami, páskami či priamo šípkami na ceste hlavne v úsekoch, kdeby účastník mohol zísť z trate. Trasa pre bežcov a chodcov bude prevažne kopírovať hrádzu rieky Váh. Na krátkych úsekoch prechodu cez cestu bude zabezpečený organizátor, pre bezpečnosť. Zároveň na trase pre vozičkárov, ktorí musia záverečnú rovinku absolvovať po hlavnej ceste, bude pripravené sprievodné policajné vozidlo pre bezpečnosť.

Záver podujatia:
Po dorazení všetkých účastníkov z trate do cieľa bude  oficiálne zhodnotenie podujatia a odovzdanie symbolických šekov s nazbieranou sumou. Nakoľko počasie nevieme odhadnúť, obuv a oblečenie nechávame na účastníkov. Terén je postavený prevažne z trávnatej a lesnej cestičky. Časť sa pôjde po miestnej komunikácii cez obec Uhorská Ves a Podtureň.
Akékoľvek informácie budú poskytnuté aj pri štarte od organizátorov podujatia v informačnom stánku alebo od dobrovoľníkov, ktorí budú označení špeciálnym tričkom ORGANIZÁTOR.  V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na t. č. 0903 012 877 alebo na knl@knl.sk.

Stali ste sa súčasťou programu "Pomáhame spoločne" a verím, že sa nám tento slogan podarí naplniť a z podujatia budete mať krásny zážitok.

Vidíme sa v sobotu priatelia.
Jana Mrlianová a tím KNL