Archív

Žilinský inkuzívny kraj

14.05.2023: Na Deň matiek sa KNL zúčastnila podujatia “Deň rodiny”, ktoré organizovala Sekcia pre mládež ŽSK. V diskusii pod názvom Žilinský inkluzívny kraj, sme s predsedničkou Erikou Jurinovou a Sonkou Holubkovou z Nadácie Krajina Harmónie diskutovali o zmysle Roka inklúzie.

#ZACISTYKRAJ !

01.05.2023: Sviatok práce 1.máj sme oslávili ako ináč než prácou #ZACISTYKRAJ Dobrovoľníci z KNL, LIPA - Liptovskí aktivisti, o.z., dobrovoľní hasiči z Liptovskej Porúbky a Liptovského Hrádku, dobrovoľníci z obce Liptovská Porúbka, OZ Porubčania a decká z Centrum pre deti a rodiny Liptovský Hrádok pod vedením Jakuba Moravčíka

Ďalšia výzva nevidiaceho Paľka

27.04.2023: Záver mesiaca apríl sme v nadácii strávili na horách pri plnení ďalšej výzvy nášho kamaráta Nezastaviteľny Pavol Kéri. Tentokrát sme zdolali Predné Solisko, kde sme museli použiť v teréne aj mačky na zľadovatený povrch. Výstup však stál za to a Paľko nám opäť ukázal, že stačí len chcieť.

REGISTRÁCIA NA BARLATÓN SPUSTENÁ !!

20.04.2023: Komuitná nadácia Liptov pripravuje už 9. ročník dobročinného behu Barlatón 2023. Výťažok aj tento rok poputuje dvom rodinkám Karinke z Ružomberka a Viktorkovi z Liptovského Mikuláša. Príbehy oboch vám predstavíme čoskoro.

Zdravice k výročiu 20 rokov KNL

18.04.2023: Narodeninové videozdravice od našich priateľov, darcov, dobrovoľníkov, kolegov z iných komunitných nadácii a priaznivcov k výročiu 20 rokov založenia Komunitnej nadácie Liptov. Spájame sa pre dobré veci už 20 rokov.

Život s hendikepom

17.04.2023: Video na podnet Komunitnej nadácie Liptov v produkcii Adama Sirotiaka a VisualART. Nahovoril Gabriel Blcháč v CS štúdio Tomáša Pekára Liptovský Hrádok, ktoré zachytáva osudy detí s viacnásobným postihnutím.

Fotogaléria RETROpárty 2023

15.04.2023: Fotogaléria z DOBROčinného podujatia RETROpárty 2023, ktoré bolo prvé zo série pri príležitosti osláv 20 rokov od založenia nadácie. Fotografie sú z dielne fotografa Michala Reibergera. Ďakujeme.

Lieky pre ukrajinských odídencov

06.04.2023: Je to ž viac ako rok, čo KNL plní funkciu podpornej organizácie zariadeniam a rodinám, ktoré ubytovali pred vojnou utekajúcich ukrajinských odídencov.Mnoho z nich si svoje dočasné útočisko a zázemie našli práve v našom regióne.

RETROpárty 2023

03.04.2023: Po rokoch opäť realizujeme podujatie pod názvom RETROpárty s finančnou podporou Mesta Liptovský Hrádok. Je to podujatie, ktoré organizujeme na podporu ľudí s ochorením skleróza multiplex (výťažok z večera poputuje ľuďom s týmto ochorením). Pre tento rok sme sa rozhodli v rámci večera otvoriť aj problematiku dospelých detí nad 18 rokov s viacnásobným postihnutím, ktorí potrebujú našu pomoc pri zriadení denného stacionáru v regióne.

Zakúpené prístroje do DSS Anima

31.03.2023: S prosbou o pomoc sa na nás obrátilo zariadenie Centrum sociálnych služieb ANIMA Liptovský Mikuláš. V rámci spolupráce sme finančne participovali na zakúpení elektronického antidekubitného matraca a kyslíkového koncentrátora. Zariadenia slúžiace pre zlepšenie zdravotného stavu klientov zariadenia sme mohli zakúpiť aj vďaka finančnej podpore Donio n.f. v rámci kampane "Kto pomôže Ukrajine 2"

Vyhodnotenie grantového programu

28.03.2023: Komunitná nadácia Liptov vyhlásila začiatkom roka prvé grantové kolo jar 2023 - Granty komunite. Správna rada na svojom zasadnutí schválila 15 projektov, ktoré v tomto grantovom kole podporí sumou 5.600 Eur. Grantové kolo nebolo tématický ohraničené, preto sa prihlásilo viac projektov.

20 rokov KNL v regióne

22.03.2023: Čo sme za 20 rokov v regióne Liptov urobili, iniciovali, obnovili, koho sme podporili či komu pomohli .... to všetko nájdete v stručnom súhrn 20 rokov KNL. Sme stabilnou a silnou organizáciou, ktorá je v regióne potrebná. Ďakujem za vašu dôveru.

Veľkonočné vystúpenie "Pašie"

V nedeľu 26-3-2023 vás srdečne pozývame na vystúpenie speváckeho zboru Tatran Liptovský Mikuláš pod názvom "Pašie". Príďte nasať atmosféru Veľkej noci.

Mapovanie spolupráce s organizáciami v Ružomberku

16.03.2023: Začiatkom marca sme navštívili vedenie Mesta Ružomberok o týždeň neskôr organizácie, ktoré v meste pracujú a vykonávajú sociálnu a komunitnú prácu. Sme veľmi radi, že sa po rokoch opäť aktívnejšie vraciame aj do tohto kúta regiónu Liptov.

Delíme sa a spoločne pomáhame s Lidlom

14.03.2023: Projekt s @Lidlom stále pokračuje. Od novembra 2020 do dnešného dňa sme vďaka vám dokázali z venovaných potravín v zbernom koši "Podeľ sa a pomôž" rozdeliť do regiónu viac ako 520 potravinových balíčkov pre sociálne slabšie rodiny. ĎAKUJEME Spoločne Dávame Dobro Druhým.

Výlet na Hrebienok

11.03.2023: Druhý marcový víkend sme v spolupráci s organizáciou Človek v ohrození zorganizovali výlet pre rodiny ukrajinských odídencov, ktorí našli svoje dočasné útočisko na Liptove. Ukázali sme im ľadové kráľovstvo na Hrebienku a krásny Štrbského plesa. Výlet sme zorganizovali aj vďaka finančnej podpore z projektu, ktorý podporil Donio n. f. v rámci kampane „Kto pomôže Ukrajine 2“.