Archív

Naši dobrovoľníci Ľubko a Majkl získali "Cenu Srdce na dlani 2023"

07.12.2023: PODVEČER 6.12.2023 sme sa zúčastnili vyhlasovania výsledkov regionálneho ocenenia dobrovoľníkov „Srdce na dlani 2023“, ktoré sa konalo pod záštitou predsedníčky Žilinskej župy pani Eriky Jurinovej v Ružomberku. V kategórii dlhodobí dobrovoľníci sme nominovali našich dlhoročných dobrovoľníkov, kamarátov a darcov v jednom, Ľubka Čecha a Majkla Velnera

Mikulášsky deň sme v KNL trávili v spoločnosti skvelých ľudí ❤️

06.12.2023: Vo vianočnej atmosfére v duchu poslania "Búranie bariér o živote zo zdravotným hendikepom“ sme v spolupráci s OZ IBA Spolu Liptovský Hrádok pripravili 6.12.2023 pre klientov DSS EDEN, rodiny s deťmi z viacnásobným zdravotným znevýhodnením a žiakmi Špeciálnej školy Liptovský Mikuláš, vianočné tvorivé dopoludnie.

Deň DOBROvoľnícta v KNL

05.12.2023: 5. december je Medzinárodným dňom dobrovoľníkov už vyše 30 rokov. Vďaka tomu si každoročne pripomíname, akí sú dobrovoľníci dôležití pre našu spoločnosť. My v KNL sme dnes pre nich pripravili milé predvianočné posedenie. Predsedníčka správnej rady Ivica Multanova všetkým zo ❤️ poďakovala, za čas ktorý venujú svojej DOBROvoľníckej aktivite.

22 Dôvod prečo by nám štát nemal zobrať 2% asignáciu z dane

20.11.2023: Chcú nám mimovládkam zobrať možnosť 2% asignácie dane z príjmu. Ako potom budú financované aj jednoduché komunitné projekty ? Bude vedieť štát podporiť aj takéto malé komunitné aktivity ? Máme minimálne 22 dôvodov, prečo by sme o takúto možnosť nemali prísť.

Výsledky grantového kola Ružomberok 2023

16.11.2023: Komunitná nadácia Liptov na základe rozhodnutia Správnej rady nadácie vyhodnotila posledné grantové kolo tohto roku, ktoré bolo vyhlásené špeciálne pre Mesto Ružomberok a prímestské časti. V rámci tohto grantového kola bolo prihlásených 21 projektov z toho schválených na podporu bolo 13 celkovou sumou na projekty 5 tisíc EUR. Ide o zdroje získané z asignácie 2% dane z príjmu.

Bežiaci pás pre Martinka od bežcov Night runv 2023

11.11.2023: Dnes 11. novembra sme urobili Martinkovi k jeho meninám radosť. Od narodenia toho už veľa prežil. Jeho zdravotný stav však stále nie je taký, ako by mal na 10 ročného chlapčeka byť. Pravidelne podstupuje operáciu Ulzibat, pri ktorej mu režú a naťahujú šľachy na ruke aj nohe. Po operácii je veľmi dôležitá následná rehabilitácia a pohyb doma, aby sa svaly dostali do "normálu".

Fotogaléria z udeľovania Cien KNL 2023

09.11.2023: Fotogaléria z fotografií zachytených manželmi Majky a Vladka Škutovcov z udeľovania Cien KNL 2023. Ceny Karola Feňveša, Ceny Ivana Šenšela a Ceny Ladislav Habiňáka.

Poznáme ocenených KNL za rok 2023

09.11.2023: 9. november je svetovým dňom slobody. Osláv ľudských práv, slobôd a ľudskej dôstojnosti. Komunitná nadácia Liptov v spolupráci s Mestom Liptovský Hrádok tento deň symbolicky oslávila a vzdala hold žiakom, študentom a osobnostiam kultúrneho života, ktorí si našu pozornosť zaslúžia. Komunitná nadácia Liptov tento rok oslavuje svoje 20te narodeniny a oceňovanie nadaných žiakov umeleckých škôl na pôde mesta Liptovský Hrádok píše svoju históriu, s malými odmlkami, už od roku 2012. Nadácia bola v tom čase v miernom útlme a novou iniciatívou s pozitívnym vplyvom do jej života bolo založenie nadačného fondu Deti Deťom

Míľniky KNL za 20 rokov existencie

01.11.2023: Dvadsiatka je vek, ktorý môžeme považovať už za dospelosť. Definícia dospelosti popisuje obdobie, kedy dosiahneme veľkosť a silu, ktorú potrebujeme na vykonávanie našich činností. O tom, akú veľkosť a silu má Komunitná nadácia Liptov svedčia jej aktivity a zrealizované projekty. Za dve desaťročia podporila nadácia 936 komunitných projektov na celom Liptove a prerozdelila takmer milión eur. V priemere 85 % finančných prostriedkov nadácie sa investuje späť do komunity a 15% pokrýva réžiu a chod KNL.

Ocenenia a uznania KNL pri výročí jej založenia

22.10.2023: Pri príležitosti osláv 20. výročia vzniku Komunitnej nadácie Liptov sme na slávnostnom galavečeri obdržali viacero uznaní a ocenení našej práce. V záverečnej časti programu sa na pódiu zišli nielen všetci aktuálni členovia Správnej rady nadácie , ale aj zástupcovia všetkých troch liptovský miest na čele s pani predsedníčkou žilinskej župy Erikou Jurinovou. Všetci ocenili dlhoročnú a systematickú prácu nadácie v regióne Liptov.

Fotogaléria 20 rokov s KNL

22.10.2023: Fotografie zachytené objektívom Michala Reibergera - svadobný fotograf s fotobúdkou. Slávnostnú atmosféru podujatia zachytil Michal skutočne bravúrne. Ďakujeme.

Galavečer "20 rokov s KNL"

21.10.2023: Včerajší deň 20. október 2023 bol pre KNL výnimočný. Spolu s priateľmi nadácie sme oslávili jubilejných 20 rokov založenia "komunitky" na Liptove. Sviatočnú atmosféru prekrásnou scénou dodal tím MG Profi - event management & technology a na chvíľku sme sa všetci cítili ako hviezdy. KNL je malá regionálna nadácia a len vďaka dobrovoľníkom, partnerom a sponzorom sme si mohli spoločne užiť takýto sviatočný večer.

Galéria neurológie prezentácia diela

12.10.2023: Táto nádherná prezentácia bol uvedená do života a nám je česť, že ju môžeme prezentovať a šíriť ďalej. Video-prezentáciu QUO VADIS HUMINES vytvoril Libor Špimr zo svojich autorských fotografií. Život do nej vdýchla hudba a najmä básne Jána Bubniaka v podaní Ivany Ganobčíkovej. Galériu tvorí 41 ks veľkorozmerných foto-obrazov a 21 básní.

“Galérie neurológie - Od Tatier k Dunaju” s podtitulom Ľudia ľudom

09.10.2023: Dnešný večer 9.10.2923 bola nadácia súčasťou uvedenia do života nádherného projektu “Galérie neurológie - Od Tatier k Dunaju” s podtitulom Ľudia ľudom, ktorý podporila v rámci grantového kola Leto 2023. Ide o projekt Libora Špimra, jedeného z najlepších súčasných profesionálnych fotografov nielen na Liptove.

Vyhlasujeme špeciálne rýchle grantové kolo Ružomberok 2023

02.10.2023: Komunitná nadácia Liptov vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadosti o grant v špeciálnom grantovom programe Granty komunite pre Mesto Ružomberok 2023. Cieľ programu – cieľom je podporiť verejnoprospešné komunitné aktivity, ktoré zveľadia, skrášlia a prinesú osoh a prospech širšej komunite (nie len individuálna potreba jednotlivca) Mesta Ružomberok a jeho prímestských častí.

Spolupráca s Mestom Ružomberok

21.09.2023: Včera 20.septembra 2023 sme s členom Správnej rady Miroslavom Trepáčom absolvovali osobné stretnutie so zástupcom primátora Mesta Ružomberok p. Róbertom Kolárom a Luckou Stanovou, referentkou pre komunitný rozvoj. Debatovali sme o možnej spolupráci na pôde mesta o spoločných víziách a projektoch, ktoré by sme chceli zrealizovať v najbližšej dobe aj v budúcom roku.