Archív

Kosenie lesíka pri Belej

29.05.2023: Každý deň s nám v nadácii potvrdzuje sila sloganu „Spájame sa pre dobré veci“. Na koniec mája sme v harmonograme prác mali kosenie nášho lesíka pri Belej a čakalo nás milé prekvapenie. Pracovníci technických služieb Mesta LH krásne vykosili piknikovisko aj časť lesíka.

Barlatón® dáva nádej. Tento rok bol rekordný

28.05.2023: Prvotnú myšlienku a samotný názov jedinečného charitatívneho podujatia vymyslel Dalibor Novotný. Ivan Šobáň ju pretavil do prvého pochodu s barlami. A tak dvaja priatelia, obaja s telesným hendikepom, v roku 2010 skúsili, či dokážu po vlastných, hoc s pomocou barlí, prejsť z Liptovského Mikuláša do Liptovského Hrádku.

Fotogaléria Barlatón 2023

27.05.2023: Fotogaléria z DOBROčinného podujatia Barlatón 2023, ktoré bolo druhé zo série pri príležitosti osláv 20 rokov od založenia nadácie. Fotografie sú z dielne fotografky Natálie Lokatyr. Ďakujeme.

Opravená vitráž Karola Feňveša

22.05.2023: Vďaka iniciatíve poslankyne MZ Liptovský Hrádok D. Žiakovej, Komunitnej nadácii Liptov, doc. akad. mal. Pavlovi Ruskovi, ArtD. z Ružomberka, za spolupráce s pani Juditou Feňvešovou sa podarilo opraviť poškodenú vitráž v Dome smútku v Liptovskom Petre.

Barlatónom pomáhame Karinke a Viktorkovi

16.05.2023: Predstavujeme vám Barlatónske rodinky, ktorým budeme spoločne v 9. ročníku Barlatónu pomáhať. Štartovným 10 eur môžete podporiť aj vy.

Žilinský inkuzívny kraj

14.05.2023: Na Deň matiek sa KNL zúčastnila podujatia “Deň rodiny”, ktoré organizovala Sekcia pre mládež ŽSK. V diskusii pod názvom Žilinský inkluzívny kraj, sme s predsedničkou Erikou Jurinovou a Sonkou Holubkovou z Nadácie Krajina Harmónie diskutovali o zmysle Roka inklúzie.

#ZACISTYKRAJ !

01.05.2023: Sviatok práce 1.máj sme oslávili ako ináč než prácou #ZACISTYKRAJ Dobrovoľníci z KNL, LIPA - Liptovskí aktivisti, o.z., dobrovoľní hasiči z Liptovskej Porúbky a Liptovského Hrádku, dobrovoľníci z obce Liptovská Porúbka, OZ Porubčania a decká z Centrum pre deti a rodiny Liptovský Hrádok pod vedením Jakuba Moravčíka

Ďalšia výzva nevidiaceho Paľka

27.04.2023: Záver mesiaca apríl sme v nadácii strávili na horách pri plnení ďalšej výzvy nášho kamaráta Nezastaviteľny Pavol Kéri. Tentokrát sme zdolali Predné Solisko, kde sme museli použiť v teréne aj mačky na zľadovatený povrch. Výstup však stál za to a Paľko nám opäť ukázal, že stačí len chcieť.

REGISTRÁCIA NA BARLATÓN SPUSTENÁ !!

20.04.2023: Komuitná nadácia Liptov pripravuje už 9. ročník dobročinného behu Barlatón 2023. Výťažok aj tento rok poputuje dvom rodinkám Karinke z Ružomberka a Viktorkovi z Liptovského Mikuláša. Príbehy oboch vám predstavíme čoskoro.

Zdravice k výročiu 20 rokov KNL

18.04.2023: Narodeninové videozdravice od našich priateľov, darcov, dobrovoľníkov, kolegov z iných komunitných nadácii a priaznivcov k výročiu 20 rokov založenia Komunitnej nadácie Liptov. Spájame sa pre dobré veci už 20 rokov.

Život s hendikepom

17.04.2023: Video na podnet Komunitnej nadácie Liptov v produkcii Adama Sirotiaka a VisualART. Nahovoril Gabriel Blcháč v CS štúdio Tomáša Pekára Liptovský Hrádok, ktoré zachytáva osudy detí s viacnásobným postihnutím.

Fotogaléria RETROpárty 2023

15.04.2023: Fotogaléria z DOBROčinného podujatia RETROpárty 2023, ktoré bolo prvé zo série pri príležitosti osláv 20 rokov od založenia nadácie. Fotografie sú z dielne fotografa Michala Reibergera. Ďakujeme.

Lieky pre ukrajinských odídencov

06.04.2023: Je to ž viac ako rok, čo KNL plní funkciu podpornej organizácie zariadeniam a rodinám, ktoré ubytovali pred vojnou utekajúcich ukrajinských odídencov.Mnoho z nich si svoje dočasné útočisko a zázemie našli práve v našom regióne.

RETROpárty 2023

03.04.2023: Po rokoch opäť realizujeme podujatie pod názvom RETROpárty s finančnou podporou Mesta Liptovský Hrádok. Je to podujatie, ktoré organizujeme na podporu ľudí s ochorením skleróza multiplex (výťažok z večera poputuje ľuďom s týmto ochorením). Pre tento rok sme sa rozhodli v rámci večera otvoriť aj problematiku dospelých detí nad 18 rokov s viacnásobným postihnutím, ktorí potrebujú našu pomoc pri zriadení denného stacionáru v regióne.

Zakúpené prístroje do DSS Anima

31.03.2023: S prosbou o pomoc sa na nás obrátilo zariadenie Centrum sociálnych služieb ANIMA Liptovský Mikuláš. V rámci spolupráce sme finančne participovali na zakúpení elektronického antidekubitného matraca a kyslíkového koncentrátora. Zariadenia slúžiace pre zlepšenie zdravotného stavu klientov zariadenia sme mohli zakúpiť aj vďaka finančnej podpore Donio n.f. v rámci kampane "Kto pomôže Ukrajine 2"

Vyhodnotenie grantového programu

28.03.2023: Komunitná nadácia Liptov vyhlásila začiatkom roka prvé grantové kolo jar 2023 - Granty komunite. Správna rada na svojom zasadnutí schválila 15 projektov, ktoré v tomto grantovom kole podporí sumou 5.600 Eur. Grantové kolo nebolo tématický ohraničené, preto sa prihlásilo viac projektov.